Ételtcsakokosan

Nátha elleni küzdelem természetesen 2.

2014. december 10.
hot-tea-540x380-400x281

Folytatjuk múlt heti cikkünket a meghűlés otthoni kezeléséről, hétköznapi hozzávalók segítségével. Különböző teákról és mézes, sós gyógymódokról olvashatnak.

„Gyógyitalok”

hot-tea-540x380-400x281

1. Hagymatea

Két fej vöröshagymát alaposan mossunk meg és héjastul forraljuk fel 1-1,5 liter vízben. Hagyjuk állni 10-15 percig, majd szűrjük le és egész nap ezt érdemes kortyolgatni. Ízesíthetjük rengeteg módon: mézzel, citrommal, karamellizált cukorral, más teafüvekkel. Remekül fertőtlenít, köhögéses állapotoknál is kitűnő segítséget nyújthat.

2. Gyömbértea

Ez a főzet télidőben mindig sokat segíthet. Körülbelül 2 centiméteres darab gyömbérgyökeret forrázunk le 3 deci vízzel, majd hagyjuk állni 20 percet. Utána ízesíthetjük mézzel és citrommal, mintha sima tea lenne. Melegen fogyasztandó! Ha kicsit csíp, az teljesen normális, nagyon jó tisztító, fertőtlenítő hatású, valamint belülről “fűti” a szervezetet.

3. Forralt bor

A népi gyógyászat egyik legjobb módszere a melegen gőzölgő, illatos forralt bor elkortyolgatása. A bort – legyen az vörös vagy fehér – forralás előtt érdemes vízzel felhígítani. Ezután már kedvünk szerint fűszerezhetjük fahéjjal, szegfűszeggel, mézzel.

4. Húsleves

A húsleves, akárcsak a többi forró, gőzölgő ital, melyet meghűlésre ajánlanak, segít felszakítani a váladékot, pótolja az elvesztett folyadékot, és a kaparó toroknak is enyhülést hoz. A kutatók a tyúkhúsleves vizsgálatakor a legfontosabb hatóanyagoknak a vitaminokat, ásványi anyagokat, fito-kemikáliákat találták, és egy aminosavat, melyet ciszteinnek hívnak. A házi húsleves még jobban enyhíti a tüneteket, ha fokhagymával, Cayenne-borssal vagy curryvel ízesítjük. Készíthetjük csirkeaprólékból, csirkeszárnyból és sok zöldséggel főzzük együtt.

5. Hagymaleves

2 fej vöröshagymából és 3-4 gerezd szeletekre vágott fokhagymából, só és bors, valamint kis tejszín hozzáadásával finom hagymalevest készíthetünk pillanatok alatt, csak össze kell forralni a hozzávalókat. Erőt ad, felmelegít és tisztító hatású. Persze az eredeti hagymaleveshez a hagymát lassan kell megbarnítani és zöldségalaplével felönteni.

További gyógyító finomságok

Raw-Honey-Garlic-Lemon-Shots-e1359311511649-300x200-200x125 1. Méz feketeretken átcsorgatva

Szintén köhögésre ajánlott csodaszer. Főleg a váladék felszakításában tud sokat segíteni. Alaposan mossunk meg és vágjunk félbe egy feketeretket. Ezután ki kell vájni a belsejét és aljára szúrni egy lyukat, itt fog a méz átcsorogni. Helyezzük a félbevágott retket egy pohárba, hogy megtartsa azt a pohár pereme, így fog majd a lyukon keresztül a pohárba csorogni a retek kivájt részébe tett 2 evőkanálnyi méz. A lyuk ne legyen túl nagy, hogy lassan érjen át az aranyló nedű, az a legjobb, ha egy egész éjszakán át csorog a retekbe metszett kis lyukon. Másnap reggel már fogyasztható.

Aki nem tud várni, reszelje le a retket és keverje el mézzel, mint korábban a tormát, gyömbért és a fokhagymát.

2. Citromlé mézzel elkeverve

A citrom természetes C vitamin tartalma és a méz antibakteriális hatása így hatásos védelmet nyújt. Facsarjunk ki egy fél citromot és keverjük el 2-3 teáskanál mézzel. Érdemes egy húzásra kiinni, bármennyire is savanyú lesz a végeredmény. Így viszont beindul a nyálképződés és megelőzi a száj kiszáradását eldugult orrok esetén.

3. Só

Az orrdugulást megszüntethető tengeri sós inhalálással. Három kanálnyi gyógyszertárban kapható tengeri sót oldjunk fel két liter forró vízben! Hajoljon a gőzölgő tál fölé, és tíz percig lélegezz mélyeket,úgy hogy a törölköző a fejünkön van! A só fertőtlenít és oldja a nyákot. Gargalizáláshoz is megfelelő, fertőtleníti a torkot. 3 teáskanál tengeri sót keverjünk el 1 dl vízben, minél sűrűbb, annál hatékonyabb és nagy kortynyi adagokkal hosszan gargalizáljunk,majd köpjük ki.

Hasznos tanácsok:

  • Próbáljunk egyenletes melegben maradni a betegség idején, még ha nem is tudjuk megoldani, hogy otthon maradjunk!
  • Fogyasszunk az átlagosnál több folyadékot, főleg a fentiekben leírt teákat, gyümölcsleveket vagy leveseket.
  • Gyakran mossunk kezet!
  • Érdemes este és reggel is lefürdeni, mert a kórokozók a bőrön keresztül is távoznak.
  • Szellőztessünk gyakran!
  • A betegség ideje alatt sűrűn cseréljük legalább a párnahuzatot és a hálóruhát. Valamint maga (főzőmosás) fokozaton fertőtlenítsük és vasaljuk ki ágyneműinket.

 

 

Forrás:  nlc.hu, femina.hu

Képek forrás: www.dare2baware.com, scmhotcold.blogspot.com

 

Kapcsolódó tartalmak


Allergén az ételekben…

Hogyan kerülnek az ételbe? Milyen módszerekkel lehet kimutatni a jelenlétüket? Mely rendeletekkel szabályozzák a felhasználásukat?  
Tovább olvasom

Vajon mi történhet azokkal a műanyag csomagolóanyagokkal…?

Vajon mi történhet azokkal a műanyag csomagolóanyagokkal, amelyeket a szállítás, illetve a tárolás során különböző hatások (UV-fény, mikrohullám, magas hőmérséklet) érnek? Kioldódhatnak belőlük az élelmiszerekbe olyan anyagok, amelyek ártalmasak az egészségre?
Tovább olvasom

Related posts

Mennyi ideig ehető?…

eteltcsakokosan

Befőzés – előkészületek

eteltcsakokosan

Vajon mi történhet azokkal a műanyag csomagolóanyagokkal….?

szucseva

Adatkezelési tájékoztatónkban megismerheti, hogyan gondoskodunk személyes adatai védelméről. Weboldalunk cookie-kat (sütiket) használ a jobb felhasználói élmény érdekében, melynek biztosításához kérjük, kattintson az „Elfogadom” gombra. Elfogad Tovább

Adatkezelési tájékoztató