A tavaszi nagytakarítás kapcsán korábbi cikkünkben a hűtőszekrény takarításához adtunk tippeket, most következzen a mosogatógép, melyet sokan a legjobb barátjuknak gondolják, hiszen rengeteg terhet le tud venni az ember válláról és még időt, sőt vizet is spórol nekünk.
Míg a mosogató szem előtt van és ideális esetben minden használat után kitöröljük, addig a mosogatógép belsejéről ez kevésbé mondható el. Érdemes rendszeresen kitisztítani ezt a berendezést is, hiszen ezáltal hosszabb lesz az élettartama és élelmiszer-biztonsági szempontból sem utolsó, hogy evőeszközeink, edényeink milyen helyen várnak a megtisztulásra.
- A készüléket tisztítás előtt mindenképp áramtalanítsuk, ha vannak benne edények, evőeszközök, tányérok, azokat vegyük ki és tegyük a helyükre.
- Ha a szűrők, szórókarok elszennyeződtek, akkor nem várhatunk megfelelő hatásfokú tisztítást a berendezéstől, éppen ezért ezekre fokozottan figyeljünk. A szűrőket ki lehet venni a gépből, ezeket folyó víz alatt tisztítsuk meg. A szórókarokat legegyszerűbben egy kefe segítségével tudjuk megtisztítani. A szűrőket egyébként érdemes minden mosogatás után megtisztítani.
- A mosogatógép belsejét egy puha, ecetbe mártott ronggyal töröljük ki, nézzük meg a vízgyűjtőnél nincs-e ételmaradék vagy egyéb szennyeződés.
- Ne hagyjuk ki az ajtónál található, valamint a tisztítószertartálynál található tömítéseket sem, mert itt is megbújhatnak ételmaradékok.
- Ha nem beépített mosogatógépünk van, akkor a készülék külsejét puha, nedves ronggyal töröljük át, de csak semleges tisztítószert használjunk.
- Érdemes 2-3 havonta edények nélkül egy erősen szennyezett edényekhez alkalmas programot lefuttatni mosogatószer betöltésével.
- A mosogatógép ajtaját mindig hagyjuk résnyire nyitva, így megakadályozhatjuk a penész és a kellemetlen szagok kialakulását.
Fontos: Tisztítás, takarítás előtt mindig olvassuk el a használati útmutatót!
Kép forrása: flickr.com