Ételtcsakokosan

Kakaós csiga

2016. október 18.

Az egyik nagy kedvenceteket otthon is elkészíthetitek!

Hozzávalók

(12-15 db lesz belőle)

  • 50 dkg finomliszt
  • 7 g szárított élesztő
  • 250 ml tej
  • 10-15 dkg cukor
  • csipet só
  • 10 dkg puha vaj vagy margarin + kenegetéshez 5-8 dkg puha vaj

Töltelék

  • 5 dkg olvasztott vaj vagy margarin
  • instant kakaó

A lisztet, puha vajat, sót és cukrot morzsoljátok össze, közben egy bögrében 1 dl tejet melegítsétek meg és 1 ek cukorral elkeverve futtassátok fel az élesztőt. Mikor már majdnem kibuggyan a bögréből az élesztő, akkor öntsétek a lisztes morzsához, a robotgép dagasztókarjaival jól hólyagosra kell dagasztani, akkor jó, amikor elválik a keverőedény falától.
Fél órán át lisztezett tálban, letakarva, meleg helyen hagyjátok megkelni. Nem kell nézegetni a konyharuha alá, mert akkor “huzatot” kap és nem kel meg rendesen.

Mikor már lazább a tészta és jóval nagyobb mint volt, lisztezett deszkán nyújsátok téglallap alakúra, kenjétek meg puha vajjal és a tészta két szélét középre hajtjuk. További fél órát pihentetjük a gyúródeszkán. Közben a töltelékhez a vajat olvaszátok meg és vegyétek elő a kakaót (lehet cukrozatlan kakót és cukrot használni).

A korábban behajtott tésztát nyújtófával nyújtsátok téglalap alakúra, kenjétek rá a vajat, egyenletesen  és tekerjétek fel. Vágjatok kb. 2 cm vastag szelteket és tegyétek egymástól távol a csigákat egy sütőpapírral kibélelt tepsire.

Még egy kicsit (15-20 percig) hagyjátok a szeleteket a tepsin, közben be lehet kapcsolni a sütőt és 200°C fokra beállítani. A csigákat 8-10 perc alatt készre sütjük. Hagyjátok kihűlni és akár már ehetitek is, de porcukorral is megszórhatjátok.

Élelmiszer-biztonsági tippek:

  • Tiszta kéz, tiszta környezet, tiszta eszközök.
  • A lisztet felhasználás előtt mindig szitáljuk át.
  • Figyeljünk a vaj/margarin fogyaszthatósági idejére.

Fotó: commons.wikimedia.org

Kapcsolódó tartalmak


Allergén az ételekben…

Hogyan kerülnek az ételbe? Milyen módszerekkel lehet kimutatni a jelenlétüket? Mely rendeletekkel szabályozzák a felhasználásukat?  
Tovább olvasom

Vajon mi történhet azokkal a műanyag csomagolóanyagokkal…?

Vajon mi történhet azokkal a műanyag csomagolóanyagokkal, amelyeket a szállítás, illetve a tárolás során különböző hatások (UV-fény, mikrohullám, magas hőmérséklet) érnek? Kioldódhatnak belőlük az élelmiszerekbe olyan anyagok, amelyek ártalmasak az egészségre?
Tovább olvasom

Related posts

A legnépszerűbb teafajták I.

eteltcsakokosan

Egy tanulmány szerint a főzőműsorok nem a legjobb eszközei az élelmiszer-higiéniai szabályok bemutatásának

eteltcsakokosan

Diópálinka vagy diólikőr?

szucseva

Adatkezelési tájékoztatónkban megismerheti, hogyan gondoskodunk személyes adatai védelméről. Weboldalunk cookie-kat (sütiket) használ a jobb felhasználói élmény érdekében, melynek biztosításához kérjük, kattintson az „Elfogadom” gombra. Elfogad Tovább

Adatkezelési tájékoztató