Ételtcsakokosan

Újhagymaleves

2016. március 28.
spring-onion-soup-1-8dc98632-e537-4500-b6aa-c31e5bf1464f-0-1800x1200-300x197

Ilyenkor tavasszal a reteknek és az újhagymának van szezonja, így mi másból készíthetnénk levest, mint 3 csomag újhagymából!

spring-onion-soup-1-8dc98632-e537-4500-b6aa-c31e5bf1464f-0-1800x1200-300x197

Hozzávalók

  • 3 csomag újhagyma
  • 200 ml tej
  • 400 ml zöldségalaplé
  • 1-2 gerezd fokhagyma
  • feketebors és só ízlés szerint
  • 2 tk vaj

Elkészítése
A hagymákról húzzuk le a felső réteget és alaposan mossuk meg, figyelve, hogy a levelek tövénél is kiöblítsük a földet, szennyeződést, majd vágjuk fel kis karikákra. A zöld részéből hagyhatunk egy keveset díszítésnek. A fokhagymát is megpucoljuk és felaprítjuk. Egy lábosban megolvasztjuk a vajat és mindkét fajta hagymát beleszórjuk, közepes hőmérsékleten puhára pároljuk. Óvatosan, nehogy az újhagyma elszíneződjön. Öntsük fel az alaplével, sózzuk és borsozzuk ízlés szerint, majd hagyjuk egyszer felforrni. Ekkor beleönthetjük a tejet, hogy krémesebbé tegyük és tálalhatjuk is.
Pirított zsemlekockákkal, vagy a képen látható módon pl. fetával vagy más sós lágy sajttal is megszórhatjuk a félretett újhagyma zöldjén kívül. A snidling is ilyenkor a legfinomabb, így azzal is díszíthetünk.
Ha tartalmasabb levest szeretnénk 2 közepes méretű krumplit is belefőzhetünk és ízlés szerint összeturmixolhatjuk vagy hagyhatjuk darabokban is a levesben.
Élelmiszer-biztonsági tanácsok:

  • Minden eszköz, felület, edény és a kezünk legyen tiszta!
  • Mindig ellenőrizzük a tejtermékek fogyaszthatósági idejét!
  • Megbízható helyen vásároljunk jó minőségű alapanyagokat!
  • Minden zöldséget mossunk meg a felszeletelés előtt, a zöldségeket aztán a külön zöldségvágó deszkán szeleteljük fel.

 
Fotó: realfood.tesco.com

Kapcsolódó tartalmak


Allergén az ételekben…

Hogyan kerülnek az ételbe? Milyen módszerekkel lehet kimutatni a jelenlétüket? Mely rendeletekkel szabályozzák a felhasználásukat?  
Tovább olvasom

Vajon mi történhet azokkal a műanyag csomagolóanyagokkal…?

Vajon mi történhet azokkal a műanyag csomagolóanyagokkal, amelyeket a szállítás, illetve a tárolás során különböző hatások (UV-fény, mikrohullám, magas hőmérséklet) érnek? Kioldódhatnak belőlük az élelmiszerekbe olyan anyagok, amelyek ártalmasak az egészségre?
Tovább olvasom

Related posts

Beszélgetés Csukás István íróval – 2.rész

eteltcsakokosan

Mindent a medvehagymáról I.

eteltcsakokosan

Vékonyan vagy vastagon? – Pizza

eteltcsakokosan

Adatkezelési tájékoztatónkban megismerheti, hogyan gondoskodunk személyes adatai védelméről. Weboldalunk cookie-kat (sütiket) használ a jobb felhasználói élmény érdekében, melynek biztosításához kérjük, kattintson az „Elfogadom” gombra. Elfogad Tovább

Adatkezelési tájékoztató