Ételtcsakokosan

Szeretnék pár ötletet adni a frissen facsart ivólevekhez, melyek már napi 2 dl-rel is hozzájárulnak a vitaminháztartásunkhoz, a szervezet harmóniájához, és a jó kedvünkhöz is.
Friss ivólevet lehet zöldségekből vagy gyümölcsökből is készíteni. A variációk végtelenek, a lényeg a frissesség és az, hogy hozzáadott cukrot, színezéket, mesterséges anyagot ne tartalmazzanak.
A gyümölcs illetve zöldséglevek nem a vizet helyettesítik. Igyál napi 2-3 liter folyadékot, abból 2-3 dl legyen gyümölcslé! Ártani nem ártasz vele, ha többet iszol, de azért hizlalhat, hiszen természetes cukrot tartalmaz.
Gondolj mindig arra, hogy mennyi gyümölcsöt, zöldséget ennél meg ma nyersen. Nem kell ennek a sokszorosát elfogyasztani lében sem, hiszen nem az a cél, hogy az elfogyasztott gyümölcsnél a dkg-okat kg-ra változtassuk.
Elkészítési módja nem bonyolult, lehet turmixban vagy gyümölcscentrifugában készíteni. Én szeretem a rostokat, így inkább a turmixot javaslom. Ha a megtisztított zöldséget centrifugában „facsarod” ki, a visszamaradt szárazanyagból kitűnő pástétomot készíthetsz.
Például ha répalevet készítesz, akkor az ebből visszamaradt répapüréhez itt egy jó receptet:
–          3 darab répa
–          majonéz, tejföl, de csak annyi, hogy kenhető, és ne folyós legyen
–          só, bors
–          trappista sajt, füstölt sajt, ez jó ízt is ad, illetve ez is sűríti a pástétomot
–          sok fokhagyma vagy medvehagyma
A házi gyümölcs és zöldséglé készítés szabályai:
1. Ha érzékeny a gyomrod, inkább hígítsd egy kis vízzel a levet. De az emésztésre kedvezően hat az is, ha zellerlevelet öntesz hozzá.
2. A gyümölcsöt és zöldséget mindig mosd meg folyó vízben, mert lehet rajta szennyeződés. Ezt akkor is tartsd be, ha öko- vagy biogazdálkodásban vásárolod a zöldséget, gyümölcsöt.
3. Egyes zöldségek szárát és leveleit is felhasználhatod, mert ezeknek magas a vitamin- és ásványianyag-tartalmuk. (kivéve a sárgarépa zöldje, mert az vesekövet okozhat)
4. A gyümölcslevet mindig az elkészítéstől számított egy órán belül fogyaszd el, mert később megváltozhat az állaga és az íze is.
7. Adj hozzá citromlevet, mert az segít megőrizni az ivólé színét!
8. Ha fogyni szeretnél, főleg alacsony szénhidráttartalmú zöldségleveket igyál!slevekben.
9. Válaszd mindig a legjobb minőségű gyümölcsöket és zöldségeket!
10. Csak jó minőségű turmixgépet használj! Kísérletezz minél többet az ízekkel, színekkel, mert nem csak ízben, de látványban is élményekkel gazdagodsz.
11. Ha van gyermeked, vele is készíthetsz leveket, így kedvet kap ő is hozzá, és máskor is kérni fogja. A tapasztalat szól belőlem.
És akkor jöjjön végül egy frissítő vegyes recept:
Cékla, alma, répa, pici citromlé, ízesítheted fahéjjal, gyömbérrel, mentával. És most ülj le egy kicsit, tegyél egy szívószálat a gyümölcslébe, és adj magadnak 5 perc csendet, hadd hasson rád kívül-belül!
 

Kapcsolódó tartalmak


Allergén az ételekben…

Hogyan kerülnek az ételbe? Milyen módszerekkel lehet kimutatni a jelenlétüket? Mely rendeletekkel szabályozzák a felhasználásukat?  
Tovább olvasom

Vajon mi történhet azokkal a műanyag csomagolóanyagokkal…?

Vajon mi történhet azokkal a műanyag csomagolóanyagokkal, amelyeket a szállítás, illetve a tárolás során különböző hatások (UV-fény, mikrohullám, magas hőmérséklet) érnek? Kioldódhatnak belőlük az élelmiszerekbe olyan anyagok, amelyek ártalmasak az egészségre?
Tovább olvasom

Related posts

A Minipoliszban megnyílik a Nébih új standja

eteltcsakokosan

Az ételhőmérő jelentősége a konyhában

eteltcsakokosan

Mi alapján állapítják meg… ?

eteltcsakokosan

Adatkezelési tájékoztatónkban megismerheti, hogyan gondoskodunk személyes adatai védelméről. Weboldalunk cookie-kat (sütiket) használ a jobb felhasználói élmény érdekében, melynek biztosításához kérjük, kattintson az „Elfogadom” gombra. Elfogad Tovább

Adatkezelési tájékoztató