Ételtcsakokosan

Forrón ajánljuk!

2014. december 15.
forraltbor-300x225

Finom ugyan a jégbe hűtött pezsgő, a hűvös vörösbor, ám télvíz idején mi eshet jobban egy forró italnál? Most nem teára vagy csokoládéra gondolunk, hanem illatos, akár ünnepkor is szervírozható itókákra.

Romantikázhatunk forralt borral kirakodóvásárokon, de hosszú téli estéken mi is elkészíthetjük otthon, az ünnepi asztalon, szép terítékben is lehet helye ennek a fűszeres finomságnak. Megkínálhatjuk vele váratlanul betoppanó vendégeinket vagy elvonulhatunk forraltborozni egy csendes sarokba… Próbáljunk ki bátran számtalan trükköt és receptet (de csínján bánjunk vele, hiszen alkoholos)! No és mi legyen az alaprecept? A forralt bort neve ellenére nem szabad felforralni, csak forróra melegíteni (a szakértők 78 ◦C-ra ajánlják), hogy megmaradjon az alkoholtartalma. 7 dl (fehér vagy vörös) borhoz egy rúd fahéjat vegyünk, ízlés szerint cukrot és szegfűszeget. A felmelegített, fűszerezett bort egy kicsit még „érleljük” a fedő alatt, miután levettük a tűzről, az ízek így jobban kijönnek.

Próbáljuk ki a vörösborhoz a narancshéjat, szegfűszeg helyett a szegfűborsot – a fehér borhoz pedig jól passzol némi gyömbér. Aki szereti, mindkét bort dúsíthatja egy kis rummal is. Apropó, rum: ez a meghatározó része a másik téli forróságnak, a grognak.

Az alaprecept (egy személyre):forraltbor-300x225

  • 5 dkg méz,
  • egy egész rúd fahéj,
  • 4 szem szegfűszeg,
  • 2 szem szegfűbors,
  • 1 cl narancslé,
  • 1 szelet (bio) narancs,
  • 1,5 cl rum és
  • természetesen a forró víz.

Használjunk hőálló poharat, amelybe beletesszük a mézet, a fűszereket, a narancslevet, a narancsszeletet és a rumot. Forrásban lévő vízzel felöntjük, a rúd fahéjjal elkeverjük, és máris fogyaszthatjuk vagy szervírozhatjuk.

Élelmiszer-biztonsági tippek

  • Csak bio narancsot használjunk, mert annak héját nem kezelték gombaölő szerrel.
  • Kezünk, edényeink, eszközeink legyenek tiszták.
  • Körültekintően vásároljuk meg az alapanyagokat, figyeljünk a termékeken feltüntettet minőség-megőrzési és fogyaszthatósági időre.

Kép forrása: http://www.maxifeel.com/

Kapcsolódó tartalmak


Allergén az ételekben…

Hogyan kerülnek az ételbe? Milyen módszerekkel lehet kimutatni a jelenlétüket? Mely rendeletekkel szabályozzák a felhasználásukat?  
Tovább olvasom

Vajon mi történhet azokkal a műanyag csomagolóanyagokkal…?

Vajon mi történhet azokkal a műanyag csomagolóanyagokkal, amelyeket a szállítás, illetve a tárolás során különböző hatások (UV-fény, mikrohullám, magas hőmérséklet) érnek? Kioldódhatnak belőlük az élelmiszerekbe olyan anyagok, amelyek ártalmasak az egészségre?
Tovább olvasom

Related posts

A nyári vendégvárás 12 pontja

eteltcsakokosan

Mitől lehet büdös a hús?…

eteltcsakokosan

Csecsemő a konyhában!

eteltcsakokosan

Adatkezelési tájékoztatónkban megismerheti, hogyan gondoskodunk személyes adatai védelméről. Weboldalunk cookie-kat (sütiket) használ a jobb felhasználói élmény érdekében, melynek biztosításához kérjük, kattintson az „Elfogadom” gombra. Elfogad Tovább

Adatkezelési tájékoztató