Ételtcsakokosan

Ételek stressz ellen

2019. február 19.

Nemrégiben volt olvasható a hír, hogy a stressz hatása alatt a szervezet lassabban égeti a kalóriákat, tehát aki feszültséget él át, annak lassul az anyagcseréje, így ugyanattól az ételtől könnyebben hízik, mint nyugodt lelki állapotban.


Összegyűjtöttük, hogy mely ételek oldják a szorongást a bennük megtalálható nyomelemek által, így megnyugszik idegrendszerünk és az emésztés is helyreállhat. Tehát ha eszünk, akkor együnk olyan ételeket, ami jó az idegrendszernek. A telítetlen zsírsavak, köztük az omega-3 zsírsav jó karban tartja az idegrendszert, segíti a hangulatjavító hormonok termelődését, így feszültebb időszakban mindenképp ajánlott sok mélytengeri halat fogyasztani – vagy más, telítetlen zsírsavakban gazdag ételeket, mint az avokádó vagy az olajos magvak. A folsavat sem csak a terhes nőknek lenne szükséges szedniük, hiánya labilissá, depresszióssá, szorongóvá tehet a feszültebb időszakokban. Folsavban gazdag ételekkel viszont megelőzheted a hangulatingadozásokat. Egyenek sok májat, spenótot, karalábét, karfiolt, spárgát, brokkolit, gyümölcsöket.
A vitaminok és ásványi anyagok – kiemelten a magnézium és a B-vitamin család –hozzájárulnak az idegrendszer normális működéséhez, az idegek regenerálódásához. A magnézium hiánya okozza az izomgörcsöket, gyengébb stressz-tűrést, így ha valaki elegendő mennyiséget visz be, ezek a tünetek elkerülhetőek. Jelentős magnéziumforrás a spenót, a brokkoli, a tejtermékek (kalciumbevitel szempontjából is fontosak), az aszalt barack és a teljes kiőrlésű gabonafélék. Magas kálium tartalma miatt a banán, míg triptofán, B-vitaminok, E-vitamin, magnézium, cink tartalma miatt az olajos magvak fogyasztása ajánlott. Stressz hatására a szervezet C-vitaminszintje csökken és szükséges a nagy mennyiségű utánpótlás, hogy az immunrendszerünk megerősödjön, erre alkalmasak a citrusfélék, főleg a narancs, valamint az áfonya.

Kapcsolódó tartalmak


Allergén az ételekben…

Hogyan kerülnek az ételbe? Milyen módszerekkel lehet kimutatni a jelenlétüket? Mely rendeletekkel szabályozzák a felhasználásukat?  
Tovább olvasom

Vajon mi történhet azokkal a műanyag csomagolóanyagokkal…?

Vajon mi történhet azokkal a műanyag csomagolóanyagokkal, amelyeket a szállítás, illetve a tárolás során különböző hatások (UV-fény, mikrohullám, magas hőmérséklet) érnek? Kioldódhatnak belőlük az élelmiszerekbe olyan anyagok, amelyek ártalmasak az egészségre?
Tovább olvasom

Related posts

Gyümölcsök és zöldségek fogyasztásakor is fő a biztonság!

eteltcsakokosan

Sokszínű kukorica

eteltcsakokosan

Válasszunk kétmillióból!

eteltcsakokosan

Adatkezelési tájékoztatónkban megismerheti, hogyan gondoskodunk személyes adatai védelméről. Weboldalunk cookie-kat (sütiket) használ a jobb felhasználói élmény érdekében, melynek biztosításához kérjük, kattintson az „Elfogadom” gombra. Elfogad Tovább

Adatkezelési tájékoztató