Ételtcsakokosan

Erősítés természetesen 1.

2014. szeptember 26.

hársvirágA hideg beálltával sokan küzdenek náthával, megfázással vagy az influenzával.

Van pár hasznos növény, gyógynövény, amely jó, ha van otthon. Ezek meg is vásárolhatók, de ha nyáron begyűjtünk belőle egyet-kettőt, akkor még spórolhatunk is.

Nem tudom, Ti hogy vagytok vele, de nekem még jobban is esik, ha saját kezűleg gyűjtött, termesztett dolgokat eszem, iszom.

Véletlenül felfedezett kincsem, a fűzfakéreg. Soha nem jutott eszembe, hogy fa kérgeket gyűjtsek (sőt még most is inkább megveszem egy herbáriában a tisztasága miatt), de egy tea keverék folytán megismerkedtem vele.

Van egy barátnőm, aki nagyon otthon van munkájának köszönhetően az olajak, illóolajak és a gyógynövények terén. Pár hónapja kértem, hogy egyik családtagom részére állítson össze egy izületekre jótékonyan ható teakeveréket. Kb.  6 összetevőből állt, melyeket beszereztem, majd a receptnek megfelelően kimértem, és összekevertem. Ebből készítettük el a napi előírt adag teákat.

Egy héten belül jelezte családtagom, hogy még az izületeinél nem vett észre semmit, de egy több hónapja fennálló, letapadt hurutos problémája teljesen, és látványosan megszűnt!

Ezt nem egészen értettem, így felhívtam a barátnőmet, hogy okozhatta –e a tea a javulást. A válasz meglepő volt. A fűzfakéregnek köszönhetően javult az említett tünet. A fűzfakéreg lázcsillapító, gyulladáscsökkentő. Fantasztikus!!!

A jól ismert hársfa virágát is teaként szoktuk fogyasztani, de szörpnek is nagyon finom. Meghűlésre, légúti megbetegedésekre szoktuk használni. Ha szeretnéd kiizzadni a kórt, akkor búj be a jó meleg paplanod alá, és takarózz be alaposan!  A hársnak ugyanis nyákoldó, köptető hatásán kívül erős izzasztó hatása is van! Emlékszem gyerekkoromban anyukám mindig azt mondta, hogy az a jó, ha izzadok, amikor beteg, lázas vagyok, mert hamarabb gyógyulunk. Persze a takarót folyamatosan cserélte, és alaposan szellőztetett is hozzá, ez ajánlott ez esetben is.

Aztán itt van a kedves kis kamilla. Annyi van belőle, mint ha gyom lenne. Persze arra figyelni kell, amikor leszedjük, hogy tiszta, nagy utaktól távol eső helyen gyűjtsük be, vagy ha ez nem lehetséges, akkor gyógynövényboltban vásároljuk meg.  Nagyon jó fertőtlenítő és gyulladásgátló növény. A mi gyerekkorunkban még a gyulladt szemet is ezzel ápoltuk (szerintem használt is), de most a szemészek nem ajánlják, mert elég sokan allergiásak rá. De azért inhaláláshoz én még bátran használom itthon, magunknál és Pannusnál is. Pár csepp diapulmon és egy nagy törölköző kell hozzá. A felforralt kamillás vízhez adom hozzá a diapulmont, majd jöhet a takaró alatti inhalálás.

A természet csodákra képes, és még mennyi minden fellelhető a kamránkban, ami gyengéden segíti a gyógyulást!

Kapcsolódó tartalmak


Allergén az ételekben…

Hogyan kerülnek az ételbe? Milyen módszerekkel lehet kimutatni a jelenlétüket? Mely rendeletekkel szabályozzák a felhasználásukat?  
Tovább olvasom

Vajon mi történhet azokkal a műanyag csomagolóanyagokkal…?

Vajon mi történhet azokkal a műanyag csomagolóanyagokkal, amelyeket a szállítás, illetve a tárolás során különböző hatások (UV-fény, mikrohullám, magas hőmérséklet) érnek? Kioldódhatnak belőlük az élelmiszerekbe olyan anyagok, amelyek ártalmasak az egészségre?
Tovább olvasom

Related posts

Oktatási honlapot indított a Nébih

eteltcsakokosan

Virsli másképp

eteltcsakokosan

Vitaminok és annak hiányuk

eteltcsakokosan

Adatkezelési tájékoztatónkban megismerheti, hogyan gondoskodunk személyes adatai védelméről. Weboldalunk cookie-kat (sütiket) használ a jobb felhasználói élmény érdekében, melynek biztosításához kérjük, kattintson az „Elfogadom” gombra. Elfogad Tovább

Adatkezelési tájékoztató