Ételtcsakokosan

Csirkepaprikás galuskával

2013. július 18.
Paprikascsirke_nokedlivel_72-400x266


Paprikascsirke_nokedlivel_72-400x266

Hozzávalók a csirkepaprikáshoz:
4 db egész csirkecomb
4 db csirke szárny
2 db közepes vöröshagyma
3 gerezd fokhagyma
1 dl olaj
1 teáskanál durvára tört bors
1 teáskanál majoranna
1 teáskanál pirospaprika
1 db babérlevél
2 teáskanál só
1 doboz tejföl (175 g)
2 teáskanál liszt
Hozzávalók a galuskához:
2 db tojás
1 dl hideg víz
1 dl tej

50 dkg liszt
Elkészítés:

A csirkecombok bőrét eltávolítjuk, megmossuk a húst, és papír kéztörlővel leitatjuk. A combokat és a szárnyakat az ízületnél elvágjuk.

A vöröshagymát meghámozzuk, megmossuk, felkockázzuk és kevés sóval üvegesre pároljuk az olajban. A fokhagymát meghámozzuk, megmossuk, apróra vágjuk, és hozzáadjuk a vöröshagymához. Beletesszük a csirkét, és többször átkeverjük, hogy a hús valamennyi oldalról megpiruljon, így főzés közben magában tartja az ízanyagokat.

Rászórjuk a fűszereket, majd sózzuk, és annyi vizet öntünk rá, hogy éppen ellepje. Felforraljuk, majd kis lángon kb. 1 óra alatt puhára főzzük.

Közben a tejfölt csomómentesen elkeverjük a liszttel és kevés vízzel, majd behabarjuk vele a paprikást. Még egyszer átforraljuk és tálaljuk.

Ezalatt elkészítjük a galuskát. Először egy nagyobb fazékban vizet forralunk, gyengén sózzuk és egy kis olajat is öntünk bele. Egy tálba ütjük a tojásokat, hozzáadjuk a vizet, a tejet és sózzuk. Mikor a víz forrni kezd, akkor adjuk a tojásos masszához a lisztet, gyorsan összekeverjük, és már lehet is szaggatni. (Fontos hogy a massza ne álljon sokáig, mert megkeményedik.) Ahogy feljött a galuska a víz felszínére, kiszedjük és leszűrjük, majd leöblítjük és tálba tesszük. Elkeverhetjük egy kevés olajjal is, hogy ne ragadjon össze a galuska.

 Élelmiszerbiztonsági tanácsok:

  • Tiszta kéz, tiszta környezet, tiszta eszközök, megbízható beszerzési forrás.
  • Ügyeljünk az alapanyagok minőség-megőrzési idejére is!
  • A nyers csirkehús feldolgozásánál, ahogyan minden hús esetében, rendszeresítsünk csak erre a célra használatos eszközöket (vágódeszkát, kést), és ezeket a használatot követően minél előbb mossuk el lúgos vízzel, ügyelve hogy ne érintkezzenek a készétellel.
  • Ha a csirkehúst megmossuk, azt mindig a darabolást megelőzően tegyük, úgy, hogy az elfolyó mosóvíz ne okozhasson szennyeződést!
  • Nyers csirkehús kezelése után mindig mossunk kezet, annak érdekében, hogy a kezünkkel ne vihessünk át szennyezést más felületekre, vagy ételekre!
  • A lisztet szitáljuk át felhasználás előtt.
  • A tojásokat, ha felületük szennyezett, közvetlenül a felhasználás előtt folyó víz alatt mossuk meg és töröljük szárazra, hogy a lecsöpögő lé ne szennyezzen be semmit. Majd egyesével külön tálba üssük le őket, és ellenőrizzük az állagukat, amennyiben szemmel láthatóan hibátlan, elváltozásoktól mentes a tojás, akkor használjuk csak fel!
  • A készételt hűtve tároljuk, 3 napon belül fogyasszuk el!
  • Azonban a galuskát 1 napnál tovább ne tároljuk!
  • A hűtve tárolt készételeket fogyasztás előtt alaposan süssük, forraljuk át, csak azután fogyasszuk el!

Kapcsolódó tartalmak


Allergén az ételekben…

Hogyan kerülnek az ételbe? Milyen módszerekkel lehet kimutatni a jelenlétüket? Mely rendeletekkel szabályozzák a felhasználásukat?  
Tovább olvasom

Vajon mi történhet azokkal a műanyag csomagolóanyagokkal…?

Vajon mi történhet azokkal a műanyag csomagolóanyagokkal, amelyeket a szállítás, illetve a tárolás során különböző hatások (UV-fény, mikrohullám, magas hőmérséklet) érnek? Kioldódhatnak belőlük az élelmiszerekbe olyan anyagok, amelyek ártalmasak az egészségre?
Tovább olvasom

Related posts

Érték, ízlés, minőség

eteltcsakokosan

Fokhagyma a varázsszer

eteltcsakokosan

Tartsuk tisztán a hűtőt!

eteltcsakokosan

Adatkezelési tájékoztatónkban megismerheti, hogyan gondoskodunk személyes adatai védelméről. Weboldalunk cookie-kat (sütiket) használ a jobb felhasználói élmény érdekében, melynek biztosításához kérjük, kattintson az „Elfogadom” gombra. Elfogad Tovább

Adatkezelési tájékoztató