Ételtcsakokosan

Bólogató virágtányér

2020. május 22.

Folyamatosan érnek meg a finomabbnál finomabb gyümölcsök és nyílnak ki az ehető virágok, amelyekből kitűnő szörpöket lehet készíteni.

A bodza jó ízű, kellemes az illata, egészséges, sőt még a gyerekek is szeretik. A nyár közeledtével nyíló fehér virágzatának C-vitamin-tartalma jelentős, a belőle készült főzet kiválóan alkalmas különböző légúti megbetegedések, a megfázás és az erős köhögés gyógyítására. Kedvelt alapanyaga a nyugtató és vízhajtó teáknak, valamint borogatásként gyulladások ellen is hatásos. Ezenkívül flavonoidokban is gazdag, ezért nagyszerű méregtelenítő, frissíti a vérkeringést és tisztítja az ereket.
Élelmiszer-biztonsági jótanácsok
A bodzaszörp az egyik legegészségesebb nyári hűsítő ital, amelyben a bodzavirág minden jótékony hatása benne van. Cukor nélkül, édesítőszerekkel készítve anyagcsere-javító hatásának köszönhetően a fogyókúrák remek kiegészítője. Bár a bodza szinte mindenhol megterem, inkább az utaktól távolabbi helyeken érdemes a virágokat leszedni, mert ezek kevésbé szennyezettek. Csak teljesen kinyílt, egészséges virágokat szedjünk le. Legjobb nem tépni, hanem ollóval vagy éles késsel szedni azokat, hogy ne hullassák el a virágport. Virággal felfelé tegyük a kosárba, műanyag zacskóban könnyen bepállik a növény, ezért az nem alkalmas a gyűjtésre. Tiszta kézzel, tiszta felületen dolgozzunk, a befőzéshez szükséges edényeinket – ha szükséges – használat előtt mosogassuk el. A virágokat alaposan rázzuk ki, hogy a bogarak kiessenek belőlük, majd tartsuk folyó víz alá, hogy a szennyeződéseket is lemossuk. Tiszta csapvizet használjunk az elkészítéshez. Mivel a citromot héjával együtt használjuk fel és a felületkezelésre használt szereket a héjról mosással nem lehet eltávolítani, ezért érdemes biogyümölcsöt vásárolni. Természetesen így is szükséges a citromot felhasználás előtt folyóvíz alatt alaposan megmosni.

Kapcsolódó tartalmak


Allergén az ételekben…

Hogyan kerülnek az ételbe? Milyen módszerekkel lehet kimutatni a jelenlétüket? Mely rendeletekkel szabályozzák a felhasználásukat?  
Tovább olvasom

Vajon mi történhet azokkal a műanyag csomagolóanyagokkal…?

Vajon mi történhet azokkal a műanyag csomagolóanyagokkal, amelyeket a szállítás, illetve a tárolás során különböző hatások (UV-fény, mikrohullám, magas hőmérséklet) érnek? Kioldódhatnak belőlük az élelmiszerekbe olyan anyagok, amelyek ártalmasak az egészségre?
Tovább olvasom

Related posts

Szilva az ősz üdvöskéje

eteltcsakokosan

LecsószezON

eteltcsakokosan

TEJBEN-VAJBAN 1.

eteltcsakokosan

Adatkezelési tájékoztatónkban megismerheti, hogyan gondoskodunk személyes adatai védelméről. Weboldalunk cookie-kat (sütiket) használ a jobb felhasználói élmény érdekében, melynek biztosításához kérjük, kattintson az „Elfogadom” gombra. Elfogad Tovább

Adatkezelési tájékoztató